A bolsevizmus napjai – Naplójegyzetek 1918-1919

Révay Mór Jánosné

4 490 Ft

Elfogyott

Kiadó: Kárpátia Stúdió

Kiadás éve: 2020

Kategóriák: , Címke: Cikkszám: 234195 Vonalkód: 9786155374456

Leírás

Miről szól a(z) A bolsevizmus napjai – Naplójegyzetek 1918-1919...

A balliberális politikai ideológia a hatalomra jutásával 1918 és 1919-ben a tatárjárás és a mohácsi vésszel hasonló pusztítást okozott Magyarország történelmében. Károlyi Mihály és Kun Béla társadalmi felemelkedést hirdető programja a legvéresebb terrort hozta el, céljai tekintetében pedig Magyarország teljes megsemmisítése kezdődött meg, felszínre hozva az alvilág, a bűnözők, a terrorra hajlamos csőcselék uralmát. Ezek rituális módon ültek tort a magyarság felett, a polgárság, a kereszténység, a magyar identitás likvidálásával pedig hazánk legfontosabb tartóoszlopait próbálták ledönteni.

Naplójában ezt a pokoli időszakot írja le kíméletlen jellemrajzok kíséretében Révay Mór, a magyar kultúra kiemelkedő személyiségének felesége. Könyvespolcainkon ott a helye Tormay Cécile Bujdosó könyve mellett, hiszen ez a memoár talán még megrázóbb, még megdöbbentőbb.

1936-ban Révayné könyvét ezzel ajánlotta báró Perényi Zsigmond: „Emlékezzünk azokra a szomorú időkre, mert az akkor fenyegető veszélyek ma sem múltak el, Európa egén megint felbukkantak a bolsevizmus sötét, vészes felhői.”

2020-ban pontosan ezzel ajánljuk mi is. Révay Mór Jánosné könyve aktuálisabb, mint valaha. Az 1918-as és 1919-es bolsevizmus szellemi örökösei ismét bent ülnek a magyar Országgyűlésben és társadalmi hatásuk jelentős. Ha figyelmesen olvassuk Révayné naplóját, egyértelműen felismerhetjük őket, a céljaikat, szándékaikat. Talán most még időben vagyunk…

———
Révay Mór Jánoné, leánykori nevén Györgyei Irén 1871. március 25-én született Budapesten. Édesapja zsidó származású földbirtokos Tafler Antal, aki a vezetéknevét 1881-ben változtatta Györgyeire, édesanyja Sauer Irma, ugyancsak zsidó családból származott.
1890-ben lett a szintén zsidó származású Révay Mór János felesége, aki nemcsak lexikonsorozatával, hanem egész könyvkiadói életművével örökre beírta nevét a magyar kultúrába. Révay Mór Jánoné férje 1926-os halála után fokozatosan visszavonult a közéleti szerepvállalástól. 1959. január 30-án, 88 éves korában teljesen elfeledve hunyt el Budapesten. Ekkor már ismét annak a szörnyű ideológiának a terroristái uralkodtak, akiknek a rémuralmát 40 évvel korábban átélte és meg is írta. A budapesti Farkasréti temetőben római katolikus szertartás szerint temették el.

További információk

Tömeg 714 g

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„A bolsevizmus napjai – Naplójegyzetek 1918-1919” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük